شرکت

بتن زیست

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

قیمت میکروسمنت

میکروسمنت یک پوشش تزئینی است که شناخت و اجرای آن در حال افزایش است. این رویکرد که پوششی سرد و به سبک صنعتی است، اکنون به دلیل استفاده از شیوه های جدید محبوبیتی ندارد. باوری که با ادغام روزافزون این مواد در انواع منازل و اماکن مانند رستوران ها و هتل ها توسط معماران، دکوراتورها و سازندگان کاملاً از بین رفته است.

همانطور که قبلا ذکر شد، قیمت میکروسمنت در هر متر مربع به شرایط مختلفی بستگی دارد. کیفیت متریال، متر مربع سطح مورد پوشش و پیچیدگی کار تنها برخی از عوامل تعیین کننده قیمت این محصول هستند.

c613f0c9 aea0 45cb 95fb c18abc025056

در هر صورت فقط یک مجری و شرکت حرفه ای می تواند قیمت در هر متر مربع را به دقت تعیین کند. برای به دست آوردن نتیجه با کیفیت و تضمین طولانی مدت در یک کار با میکروسمنت، سه شرط لازم است: آماده سازی صحیح سطح، انتخاب یک پوشش دکوراتیو خوب و استفاده از یک متخصص و تیم مجرب و حرفه ای.

در زیر هر آنچه که باید در مورد قیمت میکروسمنت در هر متر مربع بدانید را توضیح می دهیم. پوششی که متنوع ترین امکانات کاربردی و همچنین طیف گسترده ای از رنگ ها را در نظر می گیرد، بنابراین شخصی سازی منحصر به فرد فضاها را امکان پذیر می کند.

چه عناصری بر قیمت میکروسمنت تاثیر می گذارد؟

فراتر از ویژگی ها و مزایایی که یک پوشش تزئینی خاص می تواند ارائه دهد،قیمت آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. این واقعیت که این محصول بر روی سطح موجود و بدون تخریب اعمال می شود، آن را نسبت به سایر پوشش ها محبوب تر می کند و همچنین سرعت بازسازی را افزایش می دهد، زیرا فضا یا اتاق مورد بازسازی می تواند در حین انجام کار مورد نظر قابل سکونت باشد.

قیمت میکروسمنت در متر مربع چقدر است؟

قیمت میکروسمنت چند است؟ امروزه با گسترش استفاده از این محصول در محیط های مختلف، این محصول به تدریج مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.

مهمترین سوال پیش آمده بعد از کیفیت و دوام آن، قیمت است؟ در یک ساختمان و یا ویلا و یا مغازه های تجاری، میکروسمنت قابلیت اجرا را دارد. میکروسمنت در نمای ساختمان، میکروسمنت در کف، سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه، دیوار پشت تلویزیون، اکسنت وال و سایر دیوارها و مکان های مورد نظر کاربرد دارد.

قیمت میکروسمنت به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟

  • نوع زیرسازی
  • متراژ کار
  • طرح و رنگ مورد نظر
  • محل مورد استفاده میکروسمنت نما، کف، سقف، سرویس بهداشتی و ….
  • و در نهایت طراحی نما از لحاظ سهولت اجرا و ….

اثر زیرسازی بر قیمت

یکی از عوامل مهم در سنجش قیمت ، وضعیت سطحی است که باید با این پوشش تزئینی پوشانده شود. اگر بستر در شرایط نامناسبی قرار داشته باشد یا شرایط مناسب‌ترین شرایط را نداشته باشد، قبل از اجرای میکروسمنت، انجام تعمیر، تراز و حالت‌دهی آن ضروری است.

بنابراین تعمیر یک بستر در شرایط نامناسب قیمت  را افزایش می دهد زیرا به کار بیشتری نیاز دارد. به عنوان مثال، هنگام استفاده از این محصول روی کاشی، باید یک سری مراحل برای جلوگیری از بالا آمدن رد درزها در زیر پوشش میکروسمنت جدید انجام شود.

.

این روش هزینه نهایی را افزایش می دهد. اهمیت آماده سازی بستر کار بسیار مهم است و اهمیت آن چندان کمتر از اجرای این محصول نیست. منظور از زیرسازی مناسب برای میکروسمنت سطحی بدون موج و تقریبا صاف است. این سطح می تواند گچ، سیمان نرمه کشی شده، بتن قالب برداری شده، کاشی، سرامیک، موزاییک، سنگ و … باشد.

در برخورد با سطوحی مانند سنگ، کاشی، سرامیک و این دسته از سطوح، از محکم بودن و لق نبودن آنها بایستی اطمینان حاصل نمود. در صورتی که احتمال لق شدگی در آتی داده می شود بایستی نسبت به رفع این نگرانی اقدام نمود.

تاثیر زیرسازی بر قیمت چگونه است؟ نوع زیرسازی موجود بر اجرای تعداد لایه های این محصول و مقدار مصرف میکروسمنت اثر گذار است. در سطوح مانند سیمان نرمه کشی شده و بتن قالب برداری شده و سطوحی مانند سنگ، کاشی، سرامیک و این دسته از سطوح بایستی از توری و میکروبیس استفاده کرد. همچنین ممکن است تعداد لایه های میکروسمنت افزایش پیدا کند.

.

در سطوحی مانند سطوح گچی و کناف این زیرسازی ها و استفاده از توری و میکروبیس با شدت حالت قبل نیازی نیست. بنابراین نوع زیرسازی می تواند بر قیمت اثر گذار باشد.

نکته ی مهم در مبحث زیرسازی استفاده از متریال های مقاوم در برابر آب در محیط های مرطوب مانند نمای ساختمان، سرویس بهداشتی و حمام جهت اجرای زیرسازی است. متریال های مقاوم در برابر آب مانند سطوح سیمانی، بتنی و سرامیک و کاشی است.

اثر متراژ بر قیمت

به عنوان یک قاعده کلی، قیمت  هر چه مترمربع سطح سطح بیشتری پوشش داده شود، کمتر خواهد بود، در حالی که هر چه مساحت سطح کمتر باشد، هزینه بیشتر خواهد بود. از طرف دیگر، هر چه مساحت سطح کوچکتر باشد، هزینه آن بیشتر است. چرا این هست؟ زیرا هزینه ها و ساعات کاری ثابتی وجود دارد که مستقیماً به متراژهای پوشش با میکروسمنت بستگی ندارد.

مسلما با افزایش متراژ کار، قیمت میکروسمنت نیز دچار تغییرات چشم گیری می شود. در صورتی که با افراد مجری و شرکت های تولیدکننده در ارتباط با قیمت این محصول صحبت کرده باشید یکی از سوالات اصلی و ابتدایی متراژ کار مورد نظر است.

.

با توجه به زمان قرار داده شده توسط مجریان و توان اجرایی آنها در یک روز می توان خاطرنشان کرد که با توجه مجریان هر شرکت، متراژهای حداقل هر شرکت می تواند متفاوت باشد. بدیهی است متراژهای حداقل به صورت چکی انجام می شود یا در صورت توافق با مجریان و شرکت ها قیمت میکروسمنت تعدیل می شود.

ناگفته نماند همانند هر صنعت دیگری با افزایش حجم خرید و اجرا قیمت میکروسمنت نیز کاهش پیدا می کند.

اثر طرح و رنگ بر قیمت میکروسمنت

در اکثر شرکت ها و فعالان غیر با تغییر طرح، قیمت تغییر پیدا می کند. اما در شرکت فنی مهندسی دها بتن زیست قیمت این محصول وابسته به طرح نیست.

اصولا میکروسمنت ها به دو صورت خودرنگ یا خام تولید می شوند. در میکروسمنت های خود رنگ قیمت رنگ بر روی میکروسمنت لحاظ شده است.

اما در صورت استفاده از میکروسمنت های خام، می توان پوشش میکروسمنت را به دو صورت رنگی کرد:

الف) رنگ های معدنی و یا مادر رنگ های بر پایه آب را به این محصول اضافه کرد.

ب)استفاده از شیوه ی کالرواش (colorwash) بعد از اجرای پوشش میکروسمنت.

استفاده از هر یک از شیوه های فوق تاثیر بسیاری بر قیمت میکروسمنت دارند. نکته ی مهم در دو شیوه ی رنگ آمیزی میکروسمنت، سطح نهایی به دست آمده و دوام طولانی مدت آن است. در شیوه ی الف سطح نهایی بسیار طبیعی و یکنواخت تر است در صورتی که مقاومت طولانی مدت در شیوه ی ب بیشتر است.

پارامتر دیگر انتخاب رنگ است. به دلیل استفاده از پیگمنت های رنگی در میکروسمنت های خودرنگ و خام، قیمت رنگ بر قیمت میکروسمنت موثر است. اما می توان این نوید را داد که در گروه رنگ های خاص قیمت رنگ تاثیر زیادی در قیمت میکروسمنت ندارد.

.

اگرچه در نگاه اول ممکن است یک چیز کوچک به نظر برسد، اما اینطور نیست. رنگ ها نیز عامل تعیین کننده ای در قیمت این محصول هستند. اگر چندین رنگ را برای پوشاندن یک اتاق انتخاب کنید، ساعات کار سر به فلک می‌کشد، زیرا متخصص باید به دقت مناطق مختلفی را که باید با استفاده از نوار جدا کند، تعیین کند تا از مخلوط‌های ناخواسته جلوگیری شود.

همچنین هنگام استفاده از رنگ های مختلف باید منتظر ماند تا رنگ میکروسمنت به خوبی خشک شود و از آن محافظت کند تا قبل از شروع به استفاده از رنگ بعدی لکه ای باقی نماند.

اثر محل مورد استفاده بر قیمت میکروسمنت

به دلیل تفاوت در تعداد لایه های میکروسمنت و همچنین تفاوت در متریال های مورد استفاده متناسب با هر سطحی می توان این عامل را مهمترین عامل در تعیین قیمت دانست.

در محیط های دارای رطوبت و همچنین محیط های پرتنش استفاده از حداکثر لایه های پوشش میکروسمنت ضروری است. در نهایت پوشش نهایی میکروسمنت پلی یورتان است.

استفاده از لاک پلی یورتان سطح را در مقابل کثیفی، آلودگی و خش پذیری افزایش پیدا می کند.

اثر طراحی نما از لحاظ سهولت اجرا بر قیمت میکروسمنت

دستگیر بودن نما و اینکه سطح بستر کار به صورت بالاسری، دیوار قایم و سطوح افقی باشد، بر قیمت این محصول در بخش اجرا اثر گذار است.

هر چه انجام کار پیچیده تر و دشوارتر باشد، قیمت میکروسمنت گرانتر خواهد بود زیرا برای انجام بازسازی به ساعات بیشتری کار نیاز است. پوشاندن دیوارهای حمام با یک یا چند ستون، پله‌هایی با پله‌های متعدد یا میز کار، به کاربرد سخت‌تری نیاز دارد، زیرا سطوحی با گوشه‌ها و لبه‌های بیشتری هستند.

البته کیفیت مواد تاثیر مستقیمی بر قیمت میکروسمنت دارد. هر چه میکروسمنت عملکرد بهتری داشته باشد، هزینه آن بیشتر است. به همین دلیل است که اعتماد به شرکت ها و متخصصان با ضمانت بسیار مهم است، زیرا صرفه جویی در قیمت مواد می تواند در کوتاه مدت یا میان مدت عواقب نامطلوبی مانند شکاف، ترک یا پوسته پوسته شدن داشته باشد.

حرفه ای بودن مجری میکروسمنت

فقط یک مجری حرفه ای و خبره می تواند موفقیت یک کار یا بازسازی را تضمین کند، زیرا برای اجرای صحیح این پوشش تزئینی آموزش های خاصی لازم است.

متخصصی که تمام انواع کاربرد میکروسمنت را کنترل می کند و همیشه می داند که کدام روش کار در هر مورد مناسب ترین است و تمام مراحل را با دقت دنبال می کند. علاوه بر این، اگرچه ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما هر مجری برای کار خود نرخ های خاصی دارد که قیمت این محصول را به یکی یا دیگری دیکته می کند

میکروسمنت با عدم نیاز به تخریب و انجام کارهای ساختمانی، مقدار قابل توجهی در هزینه و زمان در مقایسه با مواد دیگر صرفه جویی می کند. علاوه بر کاربرد سریع و چسبندگی خوب، با انبوهی از پوشش ها سازگار است.

به این ترتیب قیمت میکروسمنت نسبت به سایر پوشش های تزئینی که نیاز به حذف پوشش موجود دارند کمتر است. این مواد که نمی توانند به طور مستقیم چیده شوند، به طور قابل توجهی هزینه کار درگیر در اعمال آنها را افزایش می دهند.

نمونه کارهای اجرایی میکروسمنت را در پیج اینستاگرام با ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *