"> میکروسمنت نما پوششی مدرن و اقتصادی می باشد که مقاومت بالا و حداکثر استحکام و دوام را دارد.
میکروسمنت نما

میکروسمنت نما

میکروسمنت نما برای ساختمان و ویلا و برج ها و عناصر مختلف ساختمان از جمله پله ها، ایوان، تراس و … کاربرد فراوانی دارد. هنگامی که از میکروسمنت نما استفاده می کنید، ممکن است نگران پایداری ظاهری آن با گذشت زمان نباشید، با گذشت زمان میکروسمنت به دلیل مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش زرد نمی شود. میکروسمنت به لطف چسبندگی عالی آن تبدیل به یک پوشش با مقاومت عالی برای نمای بیرونی شده است.

به لطف چسبندگی خوب، این محصول را می توان بر روی انواع سطوح ساختمانی از جمله شیشه و انواع فلزات اعمال کرد. فراموش نکنید که این یک ماده زیست محیطی است و فاقد هرگونه ماده خطرناک پس از اجرا است. این ماده مقاومت بالایی در برابر سرما دارد ولی پیشنهاد می شود در صورت بکارگیری و اجرای میکروسمنت در فصول سرد، حتما با کارشناسان شرکت دها بتن زیست مشورت نمایید. فصل بهار و تابستان زمانی است که صنعت ساختمان و بازسازی در حال فعالیت شدید است بنابراین بهترین زمان برای اجرای محوطه سازی و نمای پروژه است. همچنین زمان مناسبی برای مقابله با چالش استفاده از میکروسمنت در فضای باز است.

چرا میکروسمنت را در فضای باز استفاده کنیم؟

 • میکروسمنت نما مقاومت بالا و حداکثر استحکام و دوام را دارد. برای دستیابی به سطحی یکپارچه و سطوح بدون لغزش ایده آل است.
 • این یک پوشش تزئینی مقاوم در برابر نور خورشید، کلر و تغییرات دما است.
 • مقاومت سایشی بالا را برای سطوح با قابلیت تردد و غیر تردد ارائه می دهد.
 • این محصول علاوه بر داشتن ضخامت نازک، برای اجرا بر روی سطوح خارجی نیز مناسب است. سختی آن باعث می شود در برابر ضربه، ترک خوردن و آب و هوای بد بسیار مقاوم باشد.
 • بسیار بادوام است.
 • نفوذ ناپذیری: هنگامی که یک سطح با خاصیت آببندی مانند میکروسمنت اجرا می شود، خاصیت نفوذ ناپذیری که به دست می آورد آن را به ماده ای عالی برای پوشش نماها، تراس ها و پله ها تبدیل می کند.
 • مقاومت در برابر سرما، آفتاب، باران و برف و همچنین در برابر دمای بالا.
 • این محصول بسیار سخت است و دود یا گازهای سمی تولید نمی کند.
 • چسبندگی بالا به هر نوع بستر.

.

 • تضمین ایمنی جهت ایحاد یک پوشش امن در هر پروژه بازسازی است.
 • می توان از آن برای پوشش دیوارها، قفسه ها یا پله ها استفاده کرد و می توان آن را با سایر مواد برای نمای ساختمان ترکیب کرد.
 • این محصول سطوح ضد لغزش را با توجه به پرداخت های اعمال شده فراهم می کند. بافت و طرح ایجاد شده نکته کلیدی برای جلوگیری از سرخوردن و لغزش است. هرچه سطح زبرتر باشد، لغزش کمتری خواهد داشت.
 • از گسترش باکتری ها، قارچ ها یا عوامل سمی جلوگیری می کند.
 • در برابر سایش، خط و خش مقاوم است.

میکروسمنت در فضای خارجی؟ کدام محیط ها مناسب اجرای میکروسمنت می باشند؟

میکروسمنت نما امکانات تزئینی عالی را برای تغییر کامل ظاهر هر سطحی بدون نیاز به انجام کارهای ساختمانی سنگین اعم از تخریب ارائه می دهد. در زیر موارد استفاده از میکروسمنت در فضای باز را شرح می دهیم:

 • می توان آن را بر روی فضای داخلی طبقات اجرا کرد تا پوشش هایی را ارائه کند که وسعت فضا را افزایش می دهد.
 • می توان آن را روی سطوح سیمانی و کاشی و سرامیک بدون نیاز به برداشتن سطح موجود اجرا کرد زیرا ضخامت آن از 5 میلی متر بیشتر نیست.

.

 • برای پوشش دیوارهای خارجی و سقف.
 • قابل اجرا بر روی گچ و کناف.
 • ایده آل برای فضاهایی که نیاز به بازسازی سریع و تمیز دارند. مناسب برای بازسازی سطوح خارجی در مدت زمان کوتاه.
 • همچنین می تواند بر روی سطوح فلزی اعمال شود و منجر به پرداخت های تزئینی زیبایی شود.
 • مواد مناسب برای پوشش راه پله ها، که نیاز به حداکثر مراقبت دارند.
 • مناسب برای استخرها و سونا و جکوزی
 • مناسب برای محوطه سازی
 • و….

هنگام استفاده از میکروسمنت در نما به چه نکاتی توجه کنیم؟

هنگام اجرای این محصول در فضای باز (مثلاً استفاده از میکروسمنت در تراس یا بالکن)، چندین نکته مهم وجود دارد که باید به آنها توجه کنید. اولین نکته دمای هوا است. توصیه می کنیم، دمای محیط و سطح بین 15 تا 25 درجه سانتی گراد باشد و ترجیحا از سمتی که سایه است، کار کنید. در چنین دماهایی، میکروسمنت دارای شرایط اتصال بهینه است که دوام نهایی میکروسمنت را تضمین می کند.

دمای پایین به طور قابل توجهی زمان عمل آوری را افزایش می دهد. به نوبه خود، استفاده در دمای بالاتر ممکن است باعث خشک شدن خیلی سریع شود، به این معنی که ما موفق به اجرای مناسب مواد روی سطح نخواهیم شد. راه حل پیشنهدی ممکن است استفاده از کندکننده گیرش سیمان در این محصول باشد.

.

همچنین لازم به یادآوری است که هنگام اجرای این محصول سطح بستر باید خشک باشد. استفاده از میکروسمنت بلافاصله پس از باران روی سطح مرطوب توصیه نمی شود. همچنین توصیه می کنیم که کل فرآیند کار در هوای خوب انجام شود. بر روی سطح میکروسمنت که با سیلر محافظت نشده است، باران می تواند آثار رسوب آب سخت را به جا بگذارد.آخرین چیزی که مایلیم به آن توجه کنیم محیطی است که کار در آن انجام می شود. اگر میکروسمنت را در محیطی که دچار ریزش های ساختمانی و برگ و … می شود، اجرا کنیم ممکن است روند اجرا را دچار مشکل کند.

در استفاده میکروسمنت نما به چه موادی نیاز داریم؟

سیستم های میکروسمنت نما شرکت دها بتن زیست تفاوت چندانی با سیستم های مورد استفاده در داخل ساختمان ندارند. در هنگام استفاده میکروسمنت نما، شرکت دها بتن زیست از توری فایبرگلس مناسب به همراه رزین های ویژه و با قابلیت آببندی و چسبندگی ویژه استفاده می کند. در فصل زمستان، نما می توانند به شدت یخ بزنند، در حالی که در تابستان در آفتاب دمای آنها بیش از 40 درجه سانتیگراد است. چنین تغییرات دمایی زیاد می تواند باعث ایجاد ترک های اضافی در بستر و میکروسمنت شود که به نوبه خود خطر گسترش آسیب ها به میکروسمنت را به همراه دارد. استفاده از مش فایبرگلس و رزین های ویژه در برابر ظاهر شدن خط و خش و ترک در لایه بالایی کف محافظت می کند.

.

تنها تغییری که باید هنگام استفاده در فضای باز انجام شود، انتخاب سیلر مناسب است. برای فضای باز باید از پوشش پلی یورتان استفاده شود.

پلی یورتان محصولی برای کاربردهای خاص است. با بالاترین مقاومت در برابر خاک، لک و خش پذیری است. به لطف فرمول خاص انتخاب شده در برابر شرایط آب و هوایی شدید مانند یخبندان شدید، باران شدید و گرما مقاوم است. همچنین یادآوری می کنیم که این محصول دارای بوی تند نیز می باشد. بنابراین در طول اجرا از ماسک های مناسب دارای فیلتر و لباس های محافظ یکبار مصرف باید استفاده شود. لاک پلی یورتان همچنین برای محافظت از سنگ، بتن صیقلی یا کف های رزینی عالی است.

محدودیت های ایجاد سطوح و پوشش های دلخواه بر روی سطوح ساختمان، تخیل خود ما و دغدغه های زیبایی شناختی ما است. میکروسمنت نما یک پوشش عالی برای ایجاد سطوحی مجلل تر و مقاوم تر است.

.

این محصول متریالی است که برای دوستداران دکوراسیون طراحی شده است که به دنبال بهبود محیط  و نمای ساختمان هستند و زیبایی را دلیل وجودی خود قرار می دهند. میکروسمنت نما ما را به سمت ارتباط با سبک خود، حتی قبل از ورود به ساختمان سوق می دهد.

میکروسمنت نما کاملاً منعکس کننده روش های جدید درک فضا است و اجازه می دهد تا سطوح مختلف یکپارچه اجرا شوند. مسیری بدون موانع را برای نوآوری و ایجاد فضاهای شخصی باز می کند.

چرا میکروسمنت نما؟

 • میکروسمنت نما سطحی پیوسته و بدون اتصال ایجاد می کند. آنها برای افزایش وسعت و درخشندگی باغ ها، ایوان ها، نماها یا استخرها عالی هستند.
 • میکروسمنت نما ضخامتی نازک در حدود فقط 3 تا 5 میلی متر دارد که مانع از استفاده آن در فضای باز نمی شود. سختی و دوام آن باعث می شود در برابر ترک خوردگی و آب و هوای نامساعد ماده ای مقاوم باشد.
 • اجرای میکروسمنت نما بدون نیاز به برداشتن سطح موجود یا تغییر سطح را امکان پذیر است. اجرای میکروسمنت نما در مسایل بازسازی نمای ساختمان، عملیاتی بدون ایجاد زباله و تخریب بر روی هر سطحی است.

.

 • چسبندگی بسیار خوبی دارد که امکان پرداخت منحصر به فرد را بر روی انواع زیرلایه ها فراهم می کند.
 • پوشش میکروسمنت نما در برابر ضربه، تغییرات دما و اشعه ماوراء بنفش مقاوم است.
 • پوشش این محصول با تغییر دما انقباض و انبساط ندارد.
 • میکروسمنت برای پوشش نما، دیوارها، پله ها و تراس ها ایده آل است. همچنین می توان آن را با سایر پوشش ها در نما ترکیب کرد.
 • آب بندی اعمال شده بر روی سطوح میکروسمنت نما به این معنی است که پوشش دارای خواص نفوذ ناپذیری است. این عملکرد به تضمین ایمنی آببندی نمای ساختمان تبدیل می شود که یک عامل مهم به ویژه در نماهای شمالی، ساحلی و نماهای کج باران هستند.

پوشش های میکروسمنت

این محصول بهترین گزینه برای ایجاد سبک خاص و طراحی فضاهای منحصر به فرد است. میکروسمنت نما بهترین متریال برای ایجاد سطوح دلپذیر با ارزش تزئینی بالا است.

1-میکروسمنت نما

میکروسمنت نما یک پوشش پیوسته و بدون درز ایجاد می کند که کاملاً با دکوراسیون مبتنی بر رنگ های روشن ادغام می شود. روکش یک محیط ممتاز را افزایش می دهد که در آن پوشش های زیبا و طبیعت دست به دست هم می دهند

2-میکروسمنت در فضای باز

اگر این محصول در فضای باز موفق است، به این دلیل است که کاملاً با هر سبک و منظره ای هماهنگ می شود. دستیابی به یک نمای یکپارچه از چگونگی دستیابی به یک طراحی بسیار خاص است. اجرای یکپارچه تمامی سطوح عمودی و افقی مانند تراس، نما و استخر می‌پیوندد و به تداوم بصری و حسی از ظرافت بی‌نظیر دست می‌یابد.

3-میکروسمنت نما برای همه سبک های معماری

ایجاد فضاهای ایده آل رویایی است که وقتی به نمای بیرونی ساختمان فکر می کنیم به دنبال آن هستیم. لذت بردن از باغ و استخر مترادف با لذت بردن از لحظه های زندگی در آرامش است. این محصول، شما را به زندگی در آرامش دعوت می کند.

میکروسمنت را در چه مکانی در فضای باز می توان اجرا کنیم؟

این محصول فضای باز علاوه بر تداوم بصری که ارائه می کند، زیبایی و پوشش های قدرتمندی را ارائه می دهد که باران یا گرما آن را خراب نمی کند. این قابلیت همراه با زیبایی میکروسمنت، ترکیبی ایده‌آل برای پوشش فضاهای بیرونی است. در اینجا مناطقی وجود دارد که این پوشش میکروسمنت بهتر به نظر می رسد.

میکروسمنت تراس

میکروسمنت روی تراس یکی از رایج ترین کاربردهای این پوشش در فضای باز است.

این محصول در تراس ها علاوه بر سادگی، حداکثر مقاومت را فراهم می کند. این بهترین راه برای تبدیل سطوح به سطحی زیباتر و ایجاد پوششی مقاوم در برابر آب است.

میکروسمنت در استخرهای شنا

میکروسمنت در استخرها به دلیل چسبندگی زیاد به هر نوع بستر بسیار محبوب است. بازسازی یا ساخت یک استخر شنا از ابتدا یک پروژه هیجان انگیز است که به مواد باکیفیت نیاز دارد تا به پرداخت های منحصر به فرد در پوشش نهایی برسید.

این محصول یک ماده همه کاره است که با تمام سطوح سازگار است و یکپارچگی کامل بین فضای داخلی استخر و لبه های آن را فراهم می کند. اگر پوشش میکروسمنت را با نمای بیرونی یکسان انتخاب کنیم، تداوم بیشتر و جلوه بصری چند برابر می شود. در این مورد، اتحاد طراحی و هارمونی زیبایی شناسی به فضاهای دیدنی تبدیل می شود.

با این حال، قبل از استفاده از این محصول در استخرهای شنا، یک سری جزئیات کلیدی باید در نظر گرفته شود تا نتیجه نهایی موفقیت آمیز باشد

میکروسمنت نما

میکروسمنت روی نماها بیش از یک سبک معماری ساده را از طریق یک پوشش همگن و ضد آب منتقل می کند. میکروسمنت نما، سبکی مدرن و امروزی به دست می آید.

میکروسمنت نما، نه تنها یک پوشش تزئینی زیبا را ایجاد می کند، بلکه ماده ای با مقاومت بالا در برابر ترک و تغییر رنگ است. پوششی که می توان با آن بسیاری از طیف های متنوع را ایجاد کرد.

تغییرات دما یا گذر زمان دیگر مشکلی برای حفظ وضعیت مناسب میکروسمنت نما نخواهد بود. این محصول برخلاف مصالح سنتی نیازی به رنگ آمیزی ندارد. به هر پروژه ساخت یا بازسازی نظم ضمنی و حداکثر کارایی را القا می کند. با میکروسمنت نما می توان یک ساختمان را به مکانی منحصر به فرد و زیبا تبدیل کرد.

 

اجرای میکروسمنت نما

1- آماده سازی سطح بستر

قبل از استفاده از این محصول روی یک سطح، آن سطح باید تمیز شود تا از عاری بودن از گرد و غبار و چربی اطمینان حاصل شود. ضروری است که بستری که قرار است میکروسمنت بر روی آن شود تمیز و یکپارچه باشد.

2-اجرای پرایمر

با اجرای یک لایه پرایمر علاوه بر افزایش چسبندگی این محصول به بستر کار موجب آماده سازی بستر و کاهش اثرات آلودگی به سطح می شود. نکته مهم این است که پیشنهاد می شود، هنگامی که سطح تمیز شد، برای تسهیل اتصال لایه پایه میکروسمنت با بستر موجود، باید از تقویت کننده چسبندگی یا پرایمر استفاده شود.

در صورت جذب سطحی بالای سطح مانند بتن باید از پلیمرهای ویژه تری استفاده شود. این محصول علاوه بر اینکه جزء B از میکروسمنت دو جزئی ما می باشد، برای تسهیل چسبندگی میکروسمنت بر روی این نوع بسترها استفاده می شود. اگر سطحی غیر جاذب مانند کاشی یا سنگ باشد، رزین میکروسمنت باید قبل و بعد از اولین لایه میکروسمنت در جهت آماده سازی اعمال شود.

3- لایه اول میکروبیس برای آماده سازی سطح

پس از آماده سازی و رفع عیوب سطح، نوبت به اعمال لایه اول یعنی میکروبیس می رسد. استفاده از مش فایبرگلاس برای میکروسمنت بسیار مهم است، زیرا از ایجاد شکاف و ترک جلوگیری می کند.

4- دو لایه میکروسمنت

مرحله بعدی اعمال دو لایه پوشش میکروسمنت با رنگدانه است. در مورد پوشش های بیرونی، بهترین گزینه، میکروسمنت با بافت درشت تر یعنی میکروسمنت مید است.

پس از اولین لایه، لازم است قبل از سمباده 3 تا 6 ساعت اجازه دهید خشک شود. لایه دوم دارای زمان خشک شدن 24 ساعت است. پس از خشک شدن سطح، باید دوباره سمباده زد.

5- آب بندی

برای اطمینان از پرداخت با کیفیت و کاربرد حرفه ای، سطح باید آب بندی شود. این یک مرحله ضروری برای محافظت از میکروسمنت نما است. دو لایه پرایمر نهایی که به عنوان پرایمر پیش آب بندی عمل می کند و دو لایه لاک سیلر استفاده می شود. در نهایت با استفاده از پوشش پلی یورتان مناسب نما کل سطح محافظت می شود.

طیف گسترده ای از میکروسمنت ها وجود دارد که به طور خاص برای کاربرد در فضای باز طراحی شده اند. نفوذ ناپذیری و مقاومت بالا آن را به پوششی ایده آل برای دستیابی به سطح های بادوام و ظریف تبدیل می کند.

چرا میکروسمنت نما شرکت دها بتن زیست ؟

در مرحله اول، سطح بدون درز به شما امکان می دهد مفاصل و درزها را پنهان کنید.

ثانیا، به لطف طیف وسیع رنگ ها می توانید هر رنگی را انتخاب کنید.

ثالثاً این ماده در برابر تغییرات دما، شرایط آب و هوایی مقاوم است و ضد آب است.

درک این نکته حائز اهمیت است که تکمیل نمای بیرونی به صورت مرحله‌ای انجام می‌شود و رعایت تمام مراحل اجرا مهم است، به طوری که در نهایت تمام خواص مواد حفظ می‌شود، لایه کاملاً تراز و بدون درز است.

نمونه کارهای اجرایی بیشتر در خصوص میکروسمنت نما رو در صفحع اینستاگرام ما ببینید