جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

میکروسمنت ضد خش

تردد مکرر و تغییر دما و شرایط جویی محیط، عمر مفید سطوح بتنی را کاهش می دهد. تعمیر و نگهداری سطوح سیمانی اعم نما و کفسازی یک عمل معمول در جهان برای افزایش قابلیت سرویس است. سایش یک عامل مهم در کاهش عمر بهره برداری استفاده از نما و سطوح بتنی و سیمانی است. بسیاری از نماها و کفسازی ها نیاز به مقاومت سایشی کافی دارند.مقاومت در برابر سایش خاصیت مقاومت سطوح سیمانی و بتنی سخت شده است که توسط عوامل ساینده فرسوده می شود. سطوح سیمانی با مقاومت سایشی بالا در کفسازی ها و نماها در ساخت و ساز ساختمان، مغازه ها و سازه های بتنی ترجیح داده می شوند. اجرای پودر میکروسمنت ضد خش کف

.

سنگدانه ها نقش مهمی در ویژگی های مقاومت سایشی میکروسمنت دارند. مقاومت در برابر سایش توانایی سطح میکروسمنت در برابر عوامل سایشی (مانند سایش، غلتش، لغزش، ضربات اصطکاک و عوامل ضربه ای) است. مقاومت در برابر سایش بستگی به کاربرد سطوح میکروسمنت و شرایط بهره برداری دارد که مشروط به طبقه بندی مقاومت سایشی است. لاک لایه تکمیلی سیستم میکروسمنت است و اغلب موفقیت نهایی کل سیستم میکروسمنت به آن بستگی دارد. محافظت از اجرای میکروسمنت نه تنها برای جلوگیری از کثیفی، بلکه برای افزایش مقاومت در برابر سایش بسیار مهم است.

محبوب ترین لاک میکروسمنت موجود در بازار به عنوان لاک دو جزئی پلی یورتان است، همچنین می توانیم لاک های تک جزئی و لاک های پایه حلال را پیدا کنیم. علاوه بر این، برخی از تولید کنندگان استفاده از پرایمر و سیلر را پیشنهاد می کنند. اجرای میکروسمنت

.

صادقانه بگویم، سختی و مقاومت سایشی میکروسمنت در مقایسه با پوشش های عمومی بسیار قوی و مقاوم در برابر سایش است، اما همه توجه می کنند. در مقایسه با پوشش ها، میکروسمنت در هنگام استفاده لاک نهایی روی آن بسیار قوی است.

لاک پلی یورتان

لاک پلی اورتان دو جزئی یک محصول اساسی برای محافظت از سطوح میکروسمنت و همچنین بتن یا رزین است. به لطف مقاومت بالا در برابر سایش و کثیفی، روی اکثر پروژه ها کار خواهد کرد. در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم است و دچار زردگرایی نمی شود. استفاده از آن بسیار آسان است و هیچ رگه ای باقی نمی گذارد. پس از اجرا، سطحی صاف و شفاف با استحکام بسیار بالا ایجاد می کند. می توانید روکش مات یا براق را انتخاب کنید. ایمن، ضد حساسیت و دوستدار محیط زیست است.

کی و کجا استفاده کنیم؟

حفاظت از کف و دیوارهای میکروسمنت شده، کف های رزینی و معدنی در منازل و آپارتمان ها

چگونه استفاده کنیم؟ پودر میکروسمنت ضد خش

قبل از استفاده، هر دو جزء (رزین و هاردنر) باید تکان داده شده و سپس به نسبت های مشخص شده روی بسته بندی کاملا مخلوط شوند. در دمای حدودا +15 درجه سانتیگراد  +25 درجه سانتیگراد با استفاده از یک غلتک نایلونی یا میکروفیبر با کیفیت بالا با طول موی 8-10 میلی متر اعمال کنید. اجرای آن در دو لایه نازک را توصیه می شود. لاک پس از 2 ساعت برای لمس خشک است، تردد عابر پیاده سبک پس از 24 ساعت امکان پذیر است، بار کامل پس از 7 روز امکان پذیر است.

لاک آکریلیک

پرایمر آکریلیک آماده برای استفاده قبل از لاک پلی یورتان است. این محصول به سطح میکروسمنت اجرا می شود و منافذ ریز و دانه های کوارتز را در لایه بالایی نهایی سیستم می پوشاند. به لطف فرمولاسیون ویژه، چسبندگی لاک پلی یورتان را به زیرلایه بهبود می بخشد، مقاومت در برابر آب و آلودگی را افزایش می دهد.

کی و کجا استفاده کنیم؟

  • در حمام ها و مناطق مرطوب
  • در آشپزخانه ها، رستوران ها، کافه ها
  • برای افزایش مقاومت در برابر لکه
  • برای افزایش طول عمر لاک پلی یورتان
  • برای برجسته کردن الگوها و سوختگی روی میکروسمنت – در صورت استفاده از لاک آکریلیک آنها بیشتر قابل مشاهده خواهند بود
  • فقط برای استفاده در فضای داخلی

چگونه استفاده کنیم؟ پودر میکروسمنت کف

قبل از استفاده خوب تکان دهید. با استفاده از یک پرز کوتاه با کیفیت بالا با طول موی 8 تا 10 میلی متر اعمال کنید. در صورت لزوم می توان آن را با درصدی از آب رقیق کرد. سپس از یک لاک میکروسمنت استاندارد استفاده کنید.

در ادامه نحوه صیقل دادن کف و روسازی های میکروسمنت، انواع و ویژگی های محصولات مورد استفاده برای انجام این کار و همچنین کاربرد میکروسمنت را توضیح خواهیم داد.

. میکروسمنت ضد خش

بتن صاف، سیمان صاف یا سیمان صیقلی با آنچه به عنوان میکروسمنت شناخته می شود متفاوت است:

  1. بتن تسطیح شده دارای ضخامتی بین 5 تا 10 سانتی متر است که مقاومت بالایی در برابر سایش و خط و خش دارد، بنابراین در طبقاتی که در فضاهای عمومی و با تجمع افراد زیاد نصب می شوند، استفاده می شود. ماده ای است که به دلیل ضخامت زیاد نیاز به درزهای انبساطی و انقباضی دارد و همچنین مستعد ترک خوردن است.
  2. در مقابل، اجرای میکروسمنت یک پوشش پیوسته است که ضخامت نهایی آن بین 2 تا 5 میلی متر است. این ماده ای است که ترک نمی خورد و نیازی به اتصالات انقباضی ندارد. علاوه بر این، به دلیل وزن کم و انعطاف پذیری آن، به شدت توصیه می شود که بازسازی هایی را انجام دهید که در آن نیازی به تخریب نیست.

.

عملیات سمباده کف میکروسمنتی و همچنین بتن برای اصلاح بی نظمی های احتمالی بین لایه های مختلف اعمال شده این مواد ضروری است. همچنین هنگام برداشتن نقاط آسیب پذیر و مزاحم دقیقاً افزایش چسبندگی بین لایه ها و ارائه ظاهری صاف و براق و همچنین بافتی صاف به سطح نهایی اهمیت دارد.

سنباده های دستی ابزار بسیار مفیدی هستند اگر بخواهیم به سمباده کاری کارآمد برای میکروسمنت برسیم و فرآیند را آسان و راحت کنیم. سنباده دستی قابل حمل به ما این امکان را می دهد که در زمان و تلاش خود صرفه جویی کنیم، در حالی که ابزاری بسیار پربازده است. این نوع ابزارها امکان سنباده زدن مناطق صعب العبور، دسترسی به درزها و گوشه های کوچک را فراهم می کند. آنها همچنین با امکان ساب زنی متناوب روی سطوح افقی و عمودی، آزادی حرکت را به ما ارائه می‌کنند. هنگام سمباده زدن میکروسمنت، لازم است مراحل خاصی را دنبال کنید و چند نکته مهم در سمباده زنی در نظر گرفته شود.

. پودر میکروسمنت ضد خش

ابتدا به سنباده کاری سطح پایه که قبلا اعمال شده است می پردازیم. در زمانی که سطح پایه را سنباده می زنیم بر اساس تعداد پاس هایی که به آن می دهیم تعداد مرحله مشخص می شود. در این مرحله اول ما با یک سنباده زبر، عملیات سطح را انجام می دهیم. در مرحله بعد، سنباده کاری بین لایه های مواد میکروسمنت و میکروبیس، که قبلاً روی سطح پایه اولیه اعمال شده است، باید انجام شود. مانند سایر موارد، تعداد سنباده‌ها بر اساس تعداد لایه‌هایی که قبل از اتمام کار داده شده است، تعیین می‌شود.

برخی از نکاتی که هنگام اجرای میکروسمنت کف باید در نظر گرفت عبارتند از:

لایه های اعمال شده قبل از سمباده زدن میکروسمنت یا میکروبیس بایستی کاملا خشک شده باشند. بنابراین باید در نظر داشت که زمان خشک شدن بین لایه های سطح پایه بین پنج تا هشت ساعت می باشد. همچنین اگر در مورد زمان خشک شدن بین لایه هایی که مواد آنها زودتر خشک می شوند است صحبت کنیم، زمان کوتاهتر و بین سه تا پنج ساعت است.

تمیز کردن. در پایان فرآیند سنباده، لازم است قبل از شروع لایه بعدی یا در صورت لزوم قبل از اعمال سیلر نهایی (رزین پلی یورتان) گرد و غبار ایجاد شده را به طور صحیح و موثر تمیز کنید. پودر میکروسمنت