شرکت

بتن زیست

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

شوروم جی اف ار سی

اگر هنوز با بتن مسلح با الیاف شیشه جی اف ار سی آشنا نیستید. باید بدانید که  تایل جی اف آر سی یک فرم خاص از بتن با کاربردهای فراوان است. به دلیل ویژگی های منحصر به فرد و مقاومت در برابر کشش ، می توان از آن برای ایجاد پانل های دیوار نما ، محیط شومینه ، محیط های شستشو و صفحات میز بتنی استفاده کرد. یکی از بهترین راه ها برای درک واقعی مزایای پنل جی اف ار سی نگاهی عمیق تر به این ترکیب بی نظیر است.

جی اف ار سی مشابه الیاف شیشه خرد شده است.(نوعی که برای تشکیل بدنه قایق و سایر اشکال پیچیده سه بعدی استفاده می شود).  اگرچه بسیار ضعیف تر است. این ماده با ترکیب مخلوط شن و ماسه، سیمان، پلیمر، آب ، سایر مواد افزودنی و الیاف شیشه مقاوم در برابر قلیا الیاف شیشه AR  ( توضیحات این محصول را در اینجا ببینید). ساخته می شود. بسیاری از طرح های ترکیبی به صورت آنلاین در دسترس هستند. اما خواهید دید که همه از نظر ترکیبات و نسبت های مورد استفاده شباهت دارند.

برخی از مزایا:

توانایی ساخت پانل های سبک 

اگرچه تراکم نسبی مشابه بتن است. پنل جی اف ار سی می توانند بسیار نازک تر از پانل های بتنی سنتی باشند.که باعث سبک تر شدن آنها می شوند.

مقاومت فشاری ، خمشی و کششی بالا 

دوز بالای الیاف شیشه منجر به مقاومت کششی بالا می شود. در حالی که مقدار بالای پلیمر باعث انعطاف پذیری و مقاومت بتن در برابر ترک خوردگی می شود. تقویت صحیح با استفاده از scrim مقاومت تایل جی اف آر سی را بیشتر می کند. این موضوع در پروژه هایی که ترکهای قابل مشاهده قابل تحمل نیست بسیار مهم است.

الیاف شیشه مورد استفاده به مقاومت این ترکیب بی نظیر کمک می کند. الیاف مقاوم در برابر قلیایی به عنوان عضو اصلی حمل بار کششی عمل می کنند. در حالی که پلیمر و ماتریس بتن الیاف را به یکدیگر متصل می کند. و به انتقال بارها از یک الیاف به الیاف دیگر کمک می کند. بدون الیاف جی اف ار سی قدرت خود را ندارد و بیشتر در معرض شکستگی و ترک خوردگی است.

.

درک شبکه الیاف در GFRC به خودی خود یک موضوع است. برای اطلاعات بیشتر دقیق در مورد الیاف GFRC به بخش های دیگر سایت  اینجا مراجعه کنید.

ماسه ریزدانه طبیعی 

شن و ماسه مورد استفاده در جی اف ار سی باید دارای اندازه متوسط ​​ 0.3 میلی متر تا 0.6 میلی متر باشد. شن و ماسه ریز تمایل به مهار جریان پذیری دارد. در حالی که مواد درشت در هنگام پاشش از بخشهای عمودی جدامی شوند.

سیمان

نسبت های معینی از وزن برابر شن و سیمان استفاده می کنند.

پلیمر

پلیمر به طور معمول نسبت به پلیمرهای EVA یا SBR برای GFRC ترجیح داده می شود. از انجاییکه اکریلیک غیر قابل انعطاف است. بنابراین پس از خشک شدن ، نرم یا حل نمی شود. در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید زرد نمی شود. محتوای جامدات اکثر پلیمرهای اکریلیک مورد استفاده در جی اف ار سی از 46٪ تا بیش از 50٪ است.

نسبت آب 

سیمان از 0.3 تا 0.35 متغیر است. هنگام تعیین میزان آب مورد استفاده ، اطمینان حاصل کنید که مقدار آب از پلیمر اکریلیک خود را در نظر بگیرید. این امر می تواند محاسبه نسبت آب به سیمان را دشوار کند. مگر اینکه محتوای جامدات پلیمر مشخص باشد. با محتوای جامدات پلیمری 46٪ ، برای هر 100 پوند سیمان 15 پوند پلیمر به اضافه 23 پیمانه آب اضافه می شود.

الیاف شیشه مقاوم در برابر قلیایی 

الیاف یک جز اساسی جی اف ار سی هستند. اگر از روش پاشش برای ریختن الیاف استفاده می کنید. در زمان استفاده، توسط شات خود به طور خودکار به مخلوط اضافه می شود. اگر از premix یا روش ترکیبی برای قالبگیری استفاده می کنید. الیاف موجود در خود را مخلوط می کنید. محتوای الیاف متفاوت است. اما به طور معمول بین 5 تا 7 درصد از وزن کلی سیمان است. محتوای بالاتر الیاف باعث افزایش قدرت می شود. اما باعث کاهش کارایی می شود.

سایر مخلوط ها 

برخی از عناصر دیگری که می خواهید در ترکیب GFRC خود قرار دهید. شامل پوزولان ها (مانند دوده سیلیس ، متاکائولین یا VCAS) و فوق روان کننده ها هستند.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه جی اف آر سی و اینستاگرام ما مراجعه فرمایید

3 6