جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

چرا میکروسمنت؟

چرا میکروسمنت؟

مواد تشکیل دهنده میکروسمنت :

میکروسمنت همانطور که معمولاً در اروپا شناخته می شود ، یک پوشش بسیار خوب از سیمان است که همراه با سنگدانه های ریز با پلیمرهای مایع و پلیمرهای رزین پودر است. این پوشش در سه تا چهار لایه بسیار نازک اجرا می شود. اکثر میکروسمنت ها نظیر میکروسمنت نما اساساً از یک سیمان مهندسی شده، پرکننده های ریز مانند کربنات کلسیم یا یک پودر بسیار ریزدانه سخت، سنگدانه های ریز و چندین پلیمر و سلولز تشکیل شده اند تا محصول بتواند به اکثر سطوح از جمله سیمان ، بتن ، کاشی ، تخته سیمان ، گچ، چوب، mdf، نئوپان بچسبند.

با مخلوط کردن این مواد با هم یک محیط قوی و انعطاف پذیر ایجاد می شود که می تواند روی کف ، دیوارها، اکسسوری و مبلمان استفاده شود. مقاومت بالا با سیمان های مهندسی شده و مواد افزودنی بسیار سریع توسعه می یابد.

ویژگی کلیدی میکروسمنت:

  • قابل استفاده بر روی کف و دیوارهای جدید و موجود
  • قابل استفاده به عنوان میکروسمنت نما
  • سخت شدن سریع ، بسیار مقاوم در برابر سایش
  • رنگ بندی مختلف
  • بسیار مقاوم در برابر ترک و انعطاف پذیر برای استفاده در گرمایش از کف
  • پوشش نازک برای کف ، دیوار ، میز کار ، مبلمان
  • میکروسمنت بر روی کلیه سطوح آلمینیومی
  • میکروسمنت بر روی اکسسوری های بتنی

روش اجرای از میکروسمنت:

معمولاً دو لایه پایه که شامل سیمان و ذرات بزرگتر ماسه ای برای ایجاد مقاومت و دوام در ابتدا اجرا می شود، همراه با دو لایه نهایی نرم برای ایجاد بافت و رنگی اجرا می شود.  اجرای میکروسمنت داخلی و میکروسمنت نما بسیار به مهارت مجری بستگی دارد. مقطعی از تخته سه لایه را تصور کنید ، خواهید دید که از چندین لایه نازک تشکیل شده است که به هم چسبیده اند. همین چند لایه است که به تخته استحکام و دوام بیشتری می بخشد.

این لایه های تخته سه لا تا حدودی یک ایده مشابه در پشت همپوشانی های ریزکاری و میکروسمنت هستند ، از این نظر که آنها همچنین از چندین لایه نازک به هم چسبیده تشکیل شده اند. هر لایه دارای بافت کمی متفاوت است که برای اطمینان از داشتن کلید برای چسبیدن لایه بعدی ، سنباده کاری می شود.

در مورد همپوشانی های میکروسمنت برای دیوار و میکروسمنت برای کف و میکروسمنت نما سنگدانه هایی که در لایه های پایه استفاده می شوند به طور خاص برای انسداد یکدیگر انتخاب شده اند.

مثل یک دیوار سنگی خشک این هم مقاومت فشاری و هم کششی محصولات میکرو سمنت ما را افزایش می دهد. از آنجا که در مخلوط های میکروسمنتی اغلب از یک پلیمر مایع در مقابل آب استفاده می شود، تمایل به افزایش پیوند بین لایه ها، مقاومت بیشتر در برابر آب و ذاتاً انعطاف پذیرتر از بتن ها و گچ های استاندارد است.

تفاوت میکروسمنت دها بتن زیست در چیست:

محصولات میکروسمنت دها بتن زیست برای کف و دیوارها و میکروسمنت نما

مجری های حرفه ای ما برای همکاران حرفه ای طراحی شده اند تا در چندین زمینه عملکردی برتر داشته باشند. تمامی محصولات ما دارای این افتخار هستند: سهولت استفاده ، مقاومت در برابر سایش عالی ، انعطاف پذیری عالی ، افزایش مقاومت در برابر ترک خوردگی و جمع شدگی. همراه با یک فرمول بسیار سازگار با محیط زیست.

در دو ضخامت لایه پایه ، حداکثر اندازه سنگدانه 1.5 میلی متر و پایه استاندارد 0.5 میلی متر استفاده شده است. بعلاوه ما لایه های اکسپوزتری در دسترس داریم. در لایه های بعدی با هم استفاده می شود تا کف ها و دیوارهای بسیار مقاوم، بدون درز ایجاد شود.

میکروسمنت به سادگی با استفاده از همزن برقی با آب مخلوط می شود.

فرمولاسیون های پیشرفته فنی ما از شن و ماسه به عنوان ماده اصلی استفاده نمی کنند ، از کربنات کلسیم استفاده نمی کنند ، بنابراین صدها برابر مقاومت در برابر سایش دارند. میکروسمنت همچنین حاویی سیمان مهندسی شده می باشد. چسب سیمان نسل بعدی ما به طور طبیعی رنگ کمی دارد.

منصفانه است که بگوییم محصولات ما در هر دو مهارت فنی و سازگاری با محیط زیست پیشگام هستند.

کاربردها و مزایای میکروسمنت داخلی و میکروسمنت نما:

محصولات میکروسمنت بسیار سازگار با کاربردهای مختلف هستند. به عنوان مثال شما می توانید از پوشش میکروسمنت برای پوشاندن کف های جدید و کف موجود، پوشش سطوح کاشی کاری شده برای ایجاد یک پوشش شیک از نوع بتن صیقلی استفاده کنید.

همین محصولات می توانند دیوارها را بپوشانند تا ظاهر یک دیوار یا پارتیشن بتنی را ایجاد کنند، در عین حال انعطاف پذیری و مقاومت در برابر ترک در مقایسه با یک بتن استاندارد بسیار بیشتر است. بعنوان مثال نصب و اجرای میکروسمنت تقریباً 3 میلی متر ضخامت دارد در مقابل یک سطح چندین سانتیمتری دال بتنی.

تا زمانی که بستر به درستی آماده شده و بدون حرکت و لرزش باشد، می توانید محصول میکروسمنت را روی سطح اجرا کنید.

مثالهای دیگری در مورد چگونگی استفاده از میکروسمنت، به عنوان روکش مبلمان مانند میز کار و میز ، میزهای قهوه و غذاخوری ، پله ها و پارتیشن ها بسیار قابل استفاده است. محصولات مختلفی از میکروسمنت های تولیدی مناسب برای کاربردهای داخلی و خارجی ، برای بسیاری از بسترهای جدید و موجود دارای دوام و ماندگاری بالا تولید شده است.

از آنجا که محصولات ما از مواد وارداتی از شرکت واکر، کوارتز ممتاز، همراه با یک ماده آب بندی کننده حلال بسیار مقاوم در برابر سایش و آب تشکیل شده است. شما می توانید انتظار داشته باشید که میکروسمنت ما سالها دوام داشته باشد. محصول اجرا اجرا شده با تراکم بالا و بدون جمع شدگی و انقباض است بنابراین می تواند در انتقال گرمایش از کف بسیار خوب عمل کند و هزینه های افزایش مصرف انرژی را به شدت کاهش دهد.

مطالب بیشتر در این خصوص را می توان در اینجا ملاحظه بفرمایید.

تفاوت بین میکروسمنت و بتن پولیشی:

در حالی که کف بتنی پولیش شده به نظر می رسد کاملاً شبیه میکروسمنت است، اما همانطور که در بالا توضیح داده شد، در ساخت بسیار متفاوت است. در جایی که کف بتنی در یک دال ضخیم اجرا می شود  قبل از صاف کردن با روش های مختلف تسطیح می شود. این سطح با استفاده از ماله پروانه پرداخت شده و لازم است حدود یک ماه مانده بماند تا مقاومت لازم را جهت ساب زنی کسب کند.

ساختار میکروسمنت بسیار متفاوت است و از چند روکش نازک منفرد ساخته شده است که قبل از صاف کردن و اعمال لایه های بعدی، بایستی به مقاومت برسد. هر لایه لطافت ، رنگ و تکسچر بیشتری به سطح تمام شده اضافه می کند.

لایه های منفرد بخشی از یک سیستم هستند و برای به دست آوردن بهترین نتیجه از پوشش میکروسمنت مورد نیاز هستند.

از آنجا که کف بتونی فوق العاده سنگین است ، مکانهایی که می توان در آن اجرا کرد بسیار محدود است. در حالی که میکروسمنت به راحتی در سطل مخلوط می شود و در مناطق مورد نظر به راحتی قابل دسترس و اجرا می باشد. بنابراین فضای نصب بسیار بیشتری در مناطق متناسب با سایر پوشش ها دارد.

آیا نقاط ضعفی برای پوشش های میکروسمنت وجود دارد؟

لزوماً آنها را نکات منفی نمی باشند، اما نکته های خاصی وجود دارد که همپوشانی زیادی ندارند. به سادگی با تغییر فرمول های آنها می تواند خواص بسیاری را به وجود آورد.

بسیاری از محصولات میکروسمنت حاوی کربنات کلسیم به عنوان یک ماده پرکننده خوب است که در اصل ماده ای ارزان مانند گچ است و مخلوط را تا حدودی صاف می کند. اما کربنات کلسیم ضعیف ، نرم و به راحتی از بین می رود. بنابراین اگر می خواهید برای مناطق پرتردد استفاده کنید ملزم به رعایت نکات و الزامات مهندسی و اصولی می باشید.

همچنین لازم به یادآوری است که بسیاری از برندهای میکروسمنت در بازار توسط همان شرکت ها و محصولات مشابه فقط با برندهای مختلف و بدون برچسب ساخته شده اند. بنابراین تحقیق خود را قبل از انتخاب انجام دهید.

تمام محصولات میکروسمنت شرکت دها بتن زیست توسط خود ما در کارخانه و با دستگاه های تمام اتوماتیک تولید می شوند ، این چیزی است که ما به آن بسیار افتخار می کنیم. محصولات ما توسط متخصصان صنعت سالانه در صدها متر مربع استفاده می شود.

آیا میکروسمنت در کفسازی ترک می خورد؟

در صورت تحمل نیرو یا حرکتی بیشتر از مقاومت در برابر کشش محصول نهایی ، تقریباً هر سطح نهایی از جمله میکروسمنت، بتن صیقلی ، کاشی ، کف چوب ، رزین می تواند ترک بخورد و یا آسیب ببیند. به عنوان مثال ، اگر هنگام راه اندازی سیستم گرمایش از کف ، بستر کار دچار کرنش شود، این احتمال وجود دارد که کاشی ها خطوط دوغاب را بشکنند.

حرکت بیش از حد در مواردی که از چسب انعطاف پذیر استفاده نشده است ، ممکن است خود کاشی ها را ترک بخشد. بنابراین شکستن کف میکروسمنت در یک سناریو کاملاً ممکن است یا حرکتی که ناشی از مسئله دیگری است به پایانعمر مفید آن تبدیل شود. یک لایه ضخامت 3 میلی متر نمی تواند تنش کف یا لایه بتنی را با ضخامت 50 یا 100 میلی متر حفظ کند.

طراحی بستر و راه اندازی صحیح سیستم های گرمایش از کف موارد بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

محافظت از میکروسمنت:

میکروسمنت که به درستی اجرا شده باشد، می تواند به راحتی با تمامی پاک کننده ها و با شستشوی ساده حفظ کرد تا گرد و غبار و بقایای ریز روی سطح نهایی جمع نشود. بنابراین اجازه می دهد آسیب شیمیایی یا آلودگی به لایه های داخلی نفوذ کند.

شما همچنین باید به طور دوره ای کف را با یک محصول تمیز کننده و نگهدارنده pH خنثی مانند پاک کننده های رایج در بازار تمیز کنید. تمیز کردن سطح نهایی میکروسمنت با محصولاتی از این قبیل و با دستمال های مرطوب می تواند آسیب های طولانی مدت به سطح را به حداقل برساند و باعث براقیت و حفظ خصوصیات اولیه ی خود شود.

اگر در زمینه تمیز کردن و نگهداری کف میکروسمنت و میکروسمنت نما خود به کمک و مشاوره نیاز دارید ، ما خوشحالیم که راهنمایی رایگان را در مورد نحوه نگهداری و محصولاتی که باید استفاده کنید ارائه دهیم.

نتیجه:

محصولات میکروسمنت شرکت دها بتن زیست جایگزینی ایده آل برای بتن صیقل داده شده و گچ های براق است. آنها بسیار متنوع هستند و قادر به چسباندن و پوشش طیف گسترده ای از لایه های زیرین هستند. میکروسمنت به عنوان یک کالای سفارشی، می تواند سطوح داخلی را رنگ آمیزی کند تا اطمینان حاصل شود که در کفپوش بتنی یا پروژه های دیواری زیبایی خود را بیش از گذشته نشان دهد.

برای دیدن نمونه پروژه های انجام شده به ادرس اینستاگرامی ما www.instagram.com/daha_beton_zist   کلیک فرمایید.


پوشش میکروسمنت ایده آل برای محیط های داخلی و میکروسمنت نما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی